TASARIMLARIMI NASIL ONAYLARIM?

1- Tasarımlarınızı, istediğiniz herhangi bir formatta (jpeg, cdr, psd, tiff, epd, png gibi) kaydederek bilgisayarınıza yükleyin (Örnek; logo.psd). Dosyanın uygun bir yerine, tasarım sahibi olarak ad, soyad ve TC Kimlik Numaranızı yazın.

 

2- Sahiplen.com sitesine kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın ve Zaman Damgası Oluşturma adımından onaylayacağınız dosyayı seçin. (logo.psd) 

 

3- İşlemin devamında size verilen linkten, orijinal dosyanıza ait Zaman Damgalı dosyanızı bilgisayarınıza kaydedin (A30405501.tst). Kaydetme işlemini yaparken veya yaptıktan sonra, .tst uzantılı dosyayı, orijinal dosyanızın ismi ile aynı yapmanızda fayda vardır (logo.tst). Böylelikle, tasarımlarınıza ait olan zaman damgalı dosyaları eşleştirmeniz ve bulmanız kolaylaşır.

 

4- Şimdi hem orijinal dosyanızı hem de onay işlemi sonucunda size verilen zaman damgalı dosyanızı saklamanız gerekir. Onay işleminin ardından orijinal dosyanızı istediğiniz kişilerle rahatça paylaşabilirsiniz. Ancak, zaman damgalı dosyayı kimse ile paylaşmamanız gerekmektedir.
 

 

Uyarı: Orijinal dosyanız üzerinde bir değişiklik yaptığınızda, onay işlemi geçersiz olacaktır. Dolayısıyla değişiklik yapmanız gereken durumlarda orijinal dosyanızın bir kopyasını alıp (logo2.psd) değişikligi bu dosya üzerinde yaptıktan sonra yeniden bir Zaman Damgası oluşturmanız gerekir. Bu işlem sonucunda oluşturulan dosyayı da yeniden isimlendirmenizde fayda vardır (logo2.tst)

 

Öneri: Müşterilerinize, çizdiğiniz tasarımları teklif olarak göndermeden önce mutlaka Sahiplen.com üzerinden onay işlemini yapın. Sizin dışınızdaki kişilerle çalışmalarınızı e-mail yolu ile paylaşırken, sözkonusu tasarımın 5070 Sayılı Kanun kapsamında koruma altında olduğunu ve izinsiz kullanılması durumunda yasal yollara başvuracağınızı e-postanızda özellikle belirtin.

SAHİPLEN HAKKINDA KISA BİLGİLER

Hukuki Geçerlilik

5070 sayılı kanuna göre yapılan işlemler yasal olarak geçerli

Güvenirlik

Sistem altyapısı, yetkili ESHS olan TÜRKTRUST tarafından sağlanmaktadır

Yardım ve Teknik Destek

Canlı Yardım, Telefon veya e-posta ile 7/24 destek

Desteklenen Dosya Formatları

Tüm dosya formatları sistemimiz tarafından desteklenmektedir

Sistem Güvenliği

Tüm kullanıcı bilgileri SSL Sertifikası ile korunmaktadır

Etik Değerler

Orijinal eserinize ait dosyaların kopyası asla alınmaz

Partnerlerimiz

Partner
Partner
Partner
Partner
Partner
Partner