YAZILIM VE VERITABANIMI NASIL ONAYLARIM?

1- Eseriniz eğer yazılım ise kaynak kodunu "text" formatında "unicode" karakterlerden oluşacak şekilde; veritabanı ise "sql, db mysql, dbf gibi" formatında kaydederek bilgisayarınıza yükleyin (Örnek; yazılım.txt veya veritabanı.sql).

 

2- Sahiplen.com sitesine kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın ve Zaman Damgası Oluşturma adımından onaylayacağınız dosyayı seçin. (yazılım.txt veya veritabanı.sql)

 

3- İşlemin devamında size verilen linkten, orijinal dosyanıza ait Zaman Damgalı dosyanızı bilgisayarınıza kaydedin (F05834292.tst). Kaydetme işlemini yaparken veya yaptıktan sonra, .tst uzantılı dosyayı, orijinal dosyanızın ismi ile aynı yapmanızda fayda vardır (yazılım.tst veya veritabanı.tst). Böylelikle, yazılımlarınıza ait olan zaman damgalı dosyaları eşleştirmeniz ve bulmanız kolaylaşır.

 

4- Şimdi hem orijinal dosyanızı hem de damgalama işlemi sonucunda size verilen zaman damgalı dosyanızı saklamanız gerekir. Onay işleminin ardından orijinal dosyanızı istediğiniz kişilerle rahatça paylaşabilirsiniz. Ancak, zaman damgalı dosyayı kimse ile paylaşmamanız gerekmektedir. 

 

 

Uyarı: Orijinal dosyanız üzerinde bir değişiklik yaptığınızda, onay işlemi geçersiz olacaktır. Dolayısıyla değişiklik yapmanız gereken durumlarda orijinal dosyanızın bir kopyasını alıp (yazılım2.txt veya veritabanı2.sql) değişikligi bu dosya üzerinde yaptıktan sonra yeniden bir Zaman Damgası oluşturmanız gerekir. Bu işlem sonucunda oluşturulan dosyayı da yeniden isimlendirmenizde fayda vardır (yazılım2.tst veya veritabanı2.tst)

SAHİPLEN HAKKINDA KISA BİLGİLER

Hukuki Geçerlilik

5070 sayılı kanuna göre yapılan işlemler yasal olarak geçerli

Güvenirlik

Sistem altyapısı, yetkili ESHS olan TÜRKTRUST tarafından sağlanmaktadır

Yardım ve Teknik Destek

Canlı Yardım, Telefon veya e-posta ile 7/24 destek

Desteklenen Dosya Formatları

Tüm dosya formatları sistemimiz tarafından desteklenmektedir

Sistem Güvenliği

Tüm kullanıcı bilgileri SSL Sertifikası ile korunmaktadır

Etik Değerler

Orijinal eserinize ait dosyaların kopyası asla alınmaz

Partnerlerimiz

Partner
Partner
Partner
Partner
Partner
Partner