MSG Eser Bildirimi

Değerli MSG üyeleri; halihazırda MSG üyesi olanlar için aşağıda gösterilen 3 ve 4 nolu adımlar zorunlu değildir. MSG üyelerinin MSG'ye eser bildirim formu ile imzalı eser bildirimi yapması yeterlidir. Ancak, ürettiğiniz eserler üzerindeki hak sahipliğinizi ispatlayabilmeniz için 1 ve 2 nolu adımları uygulamanızı tavsiye ederiz. Böylece eserinizin ilk defa sizin tarafınızdan üretildiğini kanıtlayabilir ve hukuki bir durumda hak sahipliğinizi ispat edebilirsiniz.
MSG'ye ilk defa üye olacaksanız, MSG'ye imzalı eser bildirim formlarını göndermeden önce, aşağıdaki 4 adımı da uygulamanız zorunludur. 
1- “Eserini Sahiplen” adımı üzerinden, eserinize ait dosyayı bilgisayarınızdan seçin (Ayışığı.mp3) ve işlemin devamında oluşan .tst uzantılı zaman damgası sertifika dosyasını bilgisayarınıza indirin.

 

 


2- Orijinal eser dosyanıza ve zaman damgalı dosyaya aynı ismi verin. Örnek: Eserinizin İsmi: Ayışığı.mp3 ise zaman damgalı dosyanın ismini de Ayışığı.tst olarak değiştirin.


3- “Eserini Doğrula” adımında önce zaman damgalı dosyayı daha sonra orijinal dosyanızı seçin ve DEVAM’a basmadan önce bu ekranın görüntüsünü alın, bilgisayarınıza kaydedin. Ekran görüntüsü almadan önce her 2 dosyanın da seçili olduğunu kontrol edin.


4- Ekran görüntüsü aldıktan sonra DEVAM tuşuna basın ve bir sonraki ekranda çıkan doğrulama ekranının görüntüsünü alın ve bilgisayarınıza kaydedin.

İşlem bu kadar. Şimdi 3 ve 4 nolu adımda bilgisayarınıza indirdiğiniz 2 ekran görüntüsünü msg@msg.org.tr adresine e-mail ile göndererebilirsiniz. MSG'ye gönderdiğiniz e-mail sadece zaman damgası uygulaması doğrulamasına ilişkindir. MSG'ye ayrıca imzalı eser bildirim formu gönderimi de zorunludur. 

 

SAHİPLEN HAKKINDA KISA BİLGİLER

Hukuki Geçerlilik

5070 sayılı kanuna göre yapılan işlemler yasal olarak geçerli

Güvenirlik

Sistem altyapısı, yetkili ESHS olan TÜRKTRUST tarafından sağlanmaktadır

Yardım ve Teknik Destek

Canlı Yardım, Telefon veya e-posta ile 7/24 destek

Desteklenen Dosya Formatları

Tüm dosya formatları sistemimiz tarafından desteklenmektedir

Sistem Güvenliği

Tüm kullanıcı bilgileri SSL Sertifikası ile korunmaktadır

Etik Değerler

Orijinal eserinize ait dosyaların kopyası asla alınmaz

Partnerlerimiz

Partner
Partner
Partner
Partner
Partner
Partner
Partner