Değerli MSG üyeleri; halihazırda MSG üyesi olanlar için aşağıda gösterilen 2 nolu adımdaki işlem sizin için zorunlu değildir. MSG üyelerinin MSG'ye eser bildirim formu ile imzalı eser bildirimi yapması yeterlidir. Ancak, ürettiğiniz eserler üzerindeki hak sahipliğinizi ispatlayabilmeniz için 1 nolu adımı uygulamanızı tavsiye ederiz. Böylece eserinizin ilk defa sizin tarafınızdan üretildiğini kanıtlayabilir ve hukuki bir durumda hak sahipliğinizi ispat edebilirsiniz.
MSG'ye ilk defa üye olacak kullanıcılarımızın ise, MSG'ye imzalı eser bildirim formlarını göndermeden önce, 1 ve 2 nolu adımları uygulaması zorunludur. 
Önemli Hatırlatma: Aşağıdaki işlemlere başlamadan önce, eserinize ait dosyanın isminin, eserinizin isminden oluşması gerektiğine dikkat edin. Şarkınızın adı Ayışığı ise dosyanızın adı da ayışığı.mp3 olsun (ayışığı.jpeg, ayışığı.png, ayışığı.mp4 gibi) Ayrıca özellikle eser içeriği şarkı sözü veya nota şeklinde ise sahiplenme işlemi öncesi bu dosyayı JPEG veya PNG formatına çevirirseniz, pdf formatındaki Eser Sahibi Sertifikanızda eserin içeriği de gözükür)
1- “Eserini Sahiplen” adımı üzerinden, eserinize ait dosyayı bilgisayarınızdan seçin (Yaz Bana.mp4 veya Yaz Bana.jpeg) ve "Dosyayı Sahiplen" butonuna bastıktan sonra oluşan dosyayı "Zaman Damgası Dosyasını İndir" butonuna basarak bilgisayarınıza indirin.

 

 

 


2- “Eserini Doğrula” adımında önce esere ait orijinal dosyayı daha sonra da .tst uzantılı zaman damgası dosyanızı seçin ve Eserini Doğrula butonuna basın. İşlemin devamında "Sertifika İndir" butonuna basarak pdf formatında Eser Sahiplilk Belgenizi kaydedin. Esere ait orijinal dosya JPEG veya PNG ise, pdf formatındaki Eser Sahibi Sertifikanızda eserin içeriği de gözükür. Ayrıca eserinizi Youtube, Spotify ve benzeri online bir platformda yayınladıysanız, linkini aşağıdaki alana yazdığınızda Eser Sahibi Sertifikanızda şarkınızın url adresi de yer alır.

İşlem bu kadar. Şimdi 2 nolu adımda bilgisayarınıza indirdiğiniz pdf formatındaki "Eser Sahiplik Sertifikanızı" msg@msg.org.tr adresine e-mail ile göndererebilirsiniz. MSG'ye gönderdiğiniz e-mail sadece zaman damgası uygulaması doğrulamasına ilişkindir. MSG'ye ayrıca imzalı eser bildirim formu gönderimi de zorunludur. 

 

SAHİPLEN HAKKINDA KISA BİLGİLER

Hukuki Geçerlilik

5070 sayılı kanuna göre yapılan işlemler yasal olarak geçerli

Güvenirlik

Sistem altyapısı, yetkili ESHS olan TÜRKTRUST tarafından sağlanmaktadır

Yardım ve Teknik Destek

Canlı Yardım, Telefon veya e-posta ile 7/24 destek

Desteklenen Dosya Formatları

Tüm dosya formatları sistemimiz tarafından desteklenmektedir

Sistem Güvenliği

Tüm kullanıcı bilgileri SSL Sertifikası ile korunmaktadır

Etik Değerler

Orijinal eserinize ait dosyaların kopyası asla alınmaz

Partnerlerimiz

Partner
Partner
Partner
Partner
Partner
Partner