WEB SİTEMİ NASIL ONAYLARIM?

Öncelikle onaylacağınız tüm site içeriğini tek bir dosya haline getirmeniz gerekiyor ..

 
1- Web sitenizde yer alan içeriklerinizi istediğiniz herhangi bir formatta (word, pdf, txt, xls gibi) kaydederek bilgisayarınıza yükleyin (Örnek; anasayfa.pdf). Dosyanın içine uygun bir yere, içerik sahibi olarak ad, soyad ve TC Kimlik Numaranızı yazın.
 
2- Kaydettiğiniz web sitesi içeriğinizi, internet üzerinden alan adı belli olacak sekilde gorüntüleyin, tam ekran yapın ve bu ekranı print-screen (yani ekranda gözüken görüntünün fotoğrafını alma) yapın ve paint programı ile jpeg olarak bilgisayarınıza kaydedin. (anasayfa.jpeg)
 

3- Eğer varsa, işlem yaptığınız web sitesinin ilgili bölümündeki resim ve video dosyalarını da ayrıca kaydedin. (tanıtım filmi.mpeg ve şirketbinası.jpeg gibi)

 

4- Sitede ilgili bölümde yer alan yazılı ve görsel tüm içeriği bilgisayarınızda kaydettikten sonra, tüm dosyaları sıkıştırarak (zip, rar gibi programlar kullanarak) birleştirin. (anasayfa.zip)

 

Şimdi onay işlemine geçebiliriz ..

 

1- Sahiplen.com sitesine kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın ve Zaman Damgası Oluşturma adımından onaylayacağınız dosyayı seçin. (anasayfa.zip)
 
2- İşlemin devamında size verilen linkten, orijinal dosyanıza ait Zaman Damgalı dosyanızı bilgisayarınıza kaydedin (A00350540.tst). Kaydetme işlemini yaparken veya yaptıktan sonra, .tst uzantılı dosyayı, orijinal dosyanızın ismi ile aynı yapmanızda fayda vardır. (anasayfa.tst) Böylelikle, içeriklerinize ait olan zaman damgalı dosyaları eşleştirmeniz ve bulmanız kolaylaşır.
 
3- Şimdi hem orijinal dosyanızı hem de onay işlemi sonucunda size verilen zaman damgalı dosyanızı saklamanız gerekir. Onay işleminin ardından orijinal dosyanızı istediğiniz kişilerle rahatça paylaşabilirsiniz. Ancak, zaman damgalı dosyayı kimse ile paylaşmamanız gerekmektedir.
 
 
Uyarı: Orijinal dosyanız üzerinde bir değişiklik yaptığınızda, onay işlemi geçersiz olacaktır. Dolayısıyla değişiklik yapmanız gereken durumlarda orijinal dosyanızın bir kopyasını alıp (anasayfa2.zip) değişikligi bu dosya üzerinde yaptıktan sonra yeniden bir Zaman Damgası oluşturmanız gerekir. Bu işlem sonucunda oluşturulan dosyayı da yeniden isimlendirmenizde fayda vardır. (anasayfa2.tst)
 
Ayrıca, sahip olduğunuz web sitesi içerikleri üzerinde hak iddia etmeniz gerektiğinde, o sitenin aynı zamanda alan adı sahibi olduğunuzu da ispatlamanız gerekecektir.
 

Zip dosyalarının toplam boyutu 10 MB geçmemelidir.

 

Öneri: İçeriklerinizi onayladıktan sonra, web sitenizin görünen bir kısmına, sitedeki içeriklerin koruma altında olduğunu belirten bir uyarı yazısı koymanızda fayda vardır. Örnek taslak için bize mail atabilirsiniz.

SAHİPLEN HAKKINDA KISA BİLGİLER

Hukuki Geçerlilik

5070 sayılı kanuna göre yapılan işlemler yasal olarak geçerli

Güvenirlik

Sistem altyapısı, yetkili ESHS olan TÜRKTRUST tarafından sağlanmaktadır

Yardım ve Teknik Destek

Canlı Yardım, Telefon veya e-posta ile 7/24 destek

Desteklenen Dosya Formatları

Tüm dosya formatları sistemimiz tarafından desteklenmektedir

Sistem Güvenliği

Tüm kullanıcı bilgileri SSL Sertifikası ile korunmaktadır

Etik Değerler

Orijinal eserinize ait dosyaların kopyası asla alınmaz

Partnerlerimiz

Partner
Partner
Partner
Partner
Partner
Partner